امروز: دوشنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۷ - 25 June 2018

تصاویر شهر

در آینه مطبوعات

کد: 19796
بروزرسانی: چهارشنبه, ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۷:۲۸

سلسله نشست های خانواده موفق در مبارکه برگزار شد


سلسله نشست های خانواده موفق به همت امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری مبارکه با حضور دکتر شاهین فرهنگ در مجموعه فرهنگی تفریحی مادر( باغ بانوان) مبارکه برگزار شد.

دکتر شاهین فرهنگ در این نشست که با حضور تعداد زیادی از شهروندان مبارکه با عنوان چگونه صمیمیت و آرامش را در خانواده ماندگار کنیم برگزار شد گفت:زنان و مردان با یکدیگر فرق دارند و شبیه به هم نیستند.
وی با بیان اینکه دلیل اصلی افزایش آمار طلاق و جدایی در جامعه ناشی از عدم انتخاب درست است افزود: نباید اجازه دهیم اختلاف های کوچک بین ما بوجود آید و به مشکلات بزرگ تبدیل شود.


دکتر فرهنگ با قدردانی از اداره بهزیستی و شهرداری مبارکه جهت برگزاری این نشست، اظهار کرد:زنان و مردان زبان یکدیگر را بلد نیستند.
وی گفت: زاویه دید مردان کاملا بسته است و دور را می بینند اما خانم ها به جزئیات توجه دارند و نزدیک را می بینند.
دکتر فرهنگ گفت: آنچه علم روانشناسی به ما آموخته اگر با دین اسلام مطابقت نداشته باشد هیچ ارزشی ندارد.
وی با بیان اینکه مردان با چشم عاشق می شوند و خانم ها با گوش عاشق می شوند گفت: هنگامیکه با شوهر خود صحبت می کنید باید به چشم او نگاه کنید.


این روانشناس با بیان اینکه زن و مرد باید نقط ضعف یکدیگر را بپوشانند خاطرنشان کرد: هیچ وقت یک زن نباید ویژگیهای مردانه پیدا کند و یک مرد هم هیچ وقت نباید ویژگیهای زنامه به خود بگیرد.
وی با بیان اینکه مردان و زنان از لحاظ روانشناسی با یکدیگر اختلاف ساختاری دارند افزود:قسمت چپ مغز به کارهای منطقی مربوط می شود و قسمت راست مغز به انجام کارهای منطقی اختصاص دارد و مردان نمی توانند در عین واحد هم احاسی باشند و هم منطقی اما خانم ها می توانند همزمان احساسی و منطقی باشند.
دکتر فرهنگ با بیان اینکه در هنگام شب قسمت راست( مهم) مغز مردان تعطیل است گفت: حدود 25 دقیقه طول می کشد تا یک مرد تغییر رفتار دهد و عکس العمل احساسی یا منطقی از خود بروز دهد.
وی افزود: زنان بطور همزمان و مرتب می توانند از هر دو نیمه مغز خود استفاده کنند.
این روانشناس با بیان اینکه مدل حرف زدن مردان و زنان هیچ شباهتی با هم ندارد گفت: درازای هر یک کلمه که مردان به زبان می آورند ، زنان می توانند چهار کلمه را بیان کنند.


وی با بیان اینکه لازم است تا اختلاف های بین مردان و زنان را یاد بگیریم و بی جهت از دست هم ناراحت نشویم گفت: خانم ها با صدای بلند فکر می کنند و فکرهای خود را به زبان می آورند و هنگامی که حرف می زنند در واقع در حال فکر کردن هستند.
 دکتر فرهنگ با بیان اینکه زنان و مردان اختلاف های ساختاری با هم دارند گفت: خانم ها وقتی چیزی را به زبان می آورند منظورشان چیز دیگری است اما هنگامیکه مردان چیزی را به زبان می آورند منظورشان همان چیز است.
وی در ادامه با اشاره به قانون 10/ 90 گفت:10 درصد اتفاق هایی که در زندگی ما رخ می دهد در دست ما نیست و 90 درصد آنها در اختیار ماست.


این روانشناس گفت: دست من نیست که همسرم چگونه با رفتار کند اما عکس العملم دست خودم است.
وی همچنین با اشاره به قانون طلایی 1- 2- 3- 4- 5 گفت:نباید بلافاصله عکس العمل نشان دهیم وباید قبل از اینکه هر کاری انجام دهیم باید در ذهن خودمان از عدد یک تا پنج را بشماریم و بعد از شمارش ، دیگر رفتار بدی ز ما سر نمی زند.
دکتر فرهنگ تصریح کرد: هنگامیکه بلافاصله از خودمان عکس العمل نشان دهیم و جواب دیگران را بدهیم، جوابمان عاقلانه نیست.


وی همچنین با اشاره به لزوم رعایت قانون تغافل در زندگی گفت: اگر اطرافیان خود رابخاطر اشتباهاتشان تحت فشار قرار دهیم ، اشتباهاتشان بیشتر می شود.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه نباید اشتباهات اطرافیان را زیر ذره بین قرار دهیم و آنها را به رخ هم بکشیم گفت: هیچ وقت با تحت فشار قرار دادن انسانها، رفتار غلطشان درست نمی شود.
وی با اشاره به اصل تدبیر گفت: به جای اینکه ذره بین را روی اشتباهات یکدیگر قرار دهیم باید ذره بین را روی خوبی ها هم قرار دهیم.
دکتر فرهنگ در پایان گفت: اگر همه ما یاد بگیریم که خوبی های هم را ببینیم زندگی شیرین می شود.


 + 2
مخالفم - 0
پرینت
ایمیل

 

بازدید: 291
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید

© تمامی حقوق این سایت برای شهرداری مبارکه محفوظ است و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.

آرادپرداز :طراحی پورتال خبری
Scroll to Top