امروز: جمعه, ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ برابر با ۱۷ شعبان ۱۴۴۱ قمری و ۱۰ آوریل ۲۰۲۰ میلادی

نرخ ارز و طلا :


درگاه شهرداری مبارکه


درگاه فرهنگ شهر مبارکه
پیشخوان روزنامه ها 

در آیینه مطبوعات

نظر سنجی

نظر شما در مورد پایگاه خبری شهرداری چیست؟

کد: 21376
بروزرسانی: چهارشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۰۰

جلسه ساماندهی بافت قدیمی اسماعیل ترخان برگزار شد

حفاظت و احياي بافت فرسوده باارزش شهرها و محلات قديمي و مداخله در آن به يکي از موضوعات اساسي و محوري دوران حاضر تبدیل‌شده است. توسعه امکانات و خدمات روبنایی محلات، ارتقای زیرساخت‌ها، بهسازی و نوسازی فضای شهری، بازآفرینی محله‌ها، ارتقای توانمندی‌های اقتصادی و ظرفیت‌سازی اجتماعی ازجمله اقداماتی است که در بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده انجام می‌شود.

بافت قديم محله‌های شهر مبارکه نيز از اين قاعده مستثنا نيست که در راستای احیاء وزنده سازی بافت فرسوده محلات و نیز در راستای ادامه جلسات کمیته ساماندهی بافت قدیمی اسماعیل ترخان و همچنین حل مشکلات شهرسازی  شهروندان محله اسماعیل ترخان به دلیل وجود بخش تاریخی ارزشمند در این محله بازدید مشاور طرح صورت پذیرفت.

بافت فرسوده مشکلات متعددی  دارد  و به همین دلیل برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده نیازمند همکاری همه ادارات و نهادهای دولتی، غیردولتی و خدماتی می‌باشد.

درست است که شهرداری‌ها باید در بافت فرسوده شهر به‌عنوان محور فعالیت کنند اما اگر مردم مشارکت نداشته باشند هیچ حرکتی نه‌تنها در بافت فرسوده و حتی در بافت‌های مدرن شهری نیز نمی‌تواند انجام  شود.

 مشاور طرح و کارشناسان شهرداری ضمن بازدید از بافت طرح ویژه محله اسماعیل ترخان در جلسه‌ای با حضور معاونت توسعه مدیریت و منابع شهرداری مبارکه در خصوص تهیه طرح بهسازی و نوسازی باهدف زنده سازی بافت فرسوده آن محله  بحث و تبادل‌نظر کردند.

 + 0
مخالفم - 0
پرینت
ایمیل

 

بازدید: 99
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید

گزارش تصویری

© تمامی حقوق این سایت برای شهرداری مبارکه محفوظ است و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.

آرادپرداز : طراحی پورتال خبری
Scroll to Top